MEMORIES OF ALHAMBRA

OYUNCULAR: HYUN BIN, PARK SHIN HYE

DİZİ HAKKINDA: İspanya’da başlayan dizi, insanların gerçek dünya ile arasındaki algıları bozabilen bir arttırılmış gerçeklik oyunu ile uğraşan yatırım şirketi yöneticisi Hyun Bin ile bir hostel sahibi olan Park Shin Hye arasında geçmektedir. Fantastik, gizem ve gerilime dayalı bir senaryoya sahiptir.

MEKAN: HANGANG PARKI – SEOUL

HAKKINDA: Doğa dostu Hangang Parkı, Seoul halkı, Kore vatandaşları ve parkı ziyaret eden turistlerin eğlenceli zamanlar geçirmesi için inşa edildi. Hangang Parkı’nda; tenis, paten, kaykay, basketbol, futbol gibi spor alanlarından bisiklet ve yürüyüş parkurlarına varan alanlarıyla birçok aktivite sizleri bekliyor! Ayrıca burada arkadaşlarınız ve ailenizle birlikte, leziz Kore yemeklerin tadını çıkaracağınız piknikler düzenleyebilirsiniz. Kısacası Hangang Parkı, şehrin kalabalığından yorulanlar için en iyi dinlenme ve rahatlama noktası!

MEKAN: MIRINA KİLİSESİ- ANSEONG

HAKKINDA: Burası ilk Koreli Katolik Papaz ve Kore Koyucu Azizi olan Kim Dae Geon’un mezarını barındıran kutsal yapıdır. Doğası ve mimarisi sayesinde yalnızca ibadet için değil, her dinden turistler tarafından dört mevsim ziyaret edilen bir rota olmuştur. Etrafındaki çeşitli kafe, restoran ve yürüyüş alanlarıyla ziyaretini dolu dolu geçirmek isteyenler için doğru adres!

MEKAN: BÜYÜK INCHEON PARKI – INCHEON

HAKKINDA: Şehri temsil eden Incheon Parkı, metropol bölgesinde yer alan ve her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği bir parktır. Burada tertemiz hava solumak ve içinizi ferahlatan bir atmosferin yanında botanik ve hayvanat bahçelerinde keyifli vakitler geçirme imkanına da sahipsiniz. Ayrıca parkta, mevsimine göre çeşitli çiçekleri yakından tanıyabilir ve ağaçlar eşliğinde yürüyüşler yapabilirsiniz. Kısacası Incheon Parkı, şehrin içinde olsanız da doğa ile buluşabileceğiniz en büyüleyici yer!

MEKAN: HEUNGINJIMUN PARKI – SEOUL (Park, Dongdaemun Pazarı’na 3 dakika yürüyüş mesafesindedir.)

HAKKINDA: Park, Kore’nin 1. derece tarihi miraslarından olan Heunginjimun Kapısı’nın ardında yer almaktadır. Geçmişte görevi önemli hükümet binalarını korumak olan bu kapı günümüzde ise “yardımseverliğin yükselen kapısı” olarak adlandırılmaktadır. Seoul şehrinin en önemli sembollerinden biri olan bu eser, turistler tarafından sıklıkça ziyaret edilirken genelde Heunginjimun Parkı gözden kaçırılmaktadır. Bu nedenle ziyaretinizde birkaç adım mesafesinde olan bu parkı unutmamanızı ve Dongdaemun’un özel manzarasını kaçırmamanızı tavsiye ederiz!

MEKAN: GWANGHWAMUN MEYDANI – SEOUL

HAKKINDA: Gwanghwamun meydanı, Gwanghwamun Kapısı ve Cheonggye Meydanı’nı birbirine bağlayan Sejong-ro'nun merkezinde yer almaktadır. Meydanın ortasında Kore’nin en saygın kralı ve Hangeul’un (Kore Alfabesi) yaratıcısı King Sejong ile Japonya’nın Kore istilası sırasında Japon donanmasına karşı kazandığı büyük zaferle bilinen Deniz Komutanı Amiral Yi Sunshin’in heykellerini görebilirsiniz. Ziyaretinizde tarih esintileri barındıran bu meydanda yürüyüş yapabilir, Gwanghwamun Sarayı’nı ziyaret edebilir ve yürüyüş yolu boyunca akan Cheonggyecheon deresini görebilirsiniz.

Bizce tarihin şehirle buluştuğu bu yerleri, yolculuk defterinize not etmenizde fayda var!